ArchiTT

Architektonické štúdie

Čo je architektonická štúdia

Architektonická štúdia je základný projekt vašej zamýšľanej stavby, ktorý vám poskytne predstavu o celkovej veľkosti objektu, jeho umiestnení na pozemku, orientácii na svetové strany a príp. napojení na inžinierske siete. Pôdorysy zvyčajne v mierke 1:100 riešia funkčné usporiadanie jednotlivých priestorov, prevádzkové vzťahy a základné zariadenie priestorov. Budúci výzor stavby znázorňujú pohľady, prípadne 3D vizualizácia objektu.

Na čo je dobrá architektonická štúdia

Na rozdiel od typových projektov z katalógu, architektonická štúdia vypracovaná architektom je “šitá na mieru” individuálnym (aj veľmi špecifickým) požiadavkám zákazníka. Zároveň bezprostredne reaguje na danosti pozemku a okolité stavby/prostredie, ktoré je pre každú stavbu jedinečné. Rozdiel medzi katalógovým projektom a architektonickou štúdiou sa dá prirovnať ku kúpe konfekčného obleku namiesto obleku šitého na mieru.

Architektonická štúdia je základom pre vypracovanie projektu pre stavebné povolenie.

Čím je výnimočná štúdia od nás?

Všetky nami navrhované stavby riešime v súlade s filozofiou trvalo udržateľného rozvoja. Ako Certifikovaný dizajnér pasívnych domov sa špecializujeme na projektovanie pasívnych domov a súvisiace poradenstvo. Používame a odporúčame materiály s najlepším pomerom úžitkovej hodnoty / stopy na životnom prostredí, ktoré sú zároveň zdravé pre užívateľa.

»Zaujíma Vás, ako by sme mohli vytvoriť domov pre Vás? Dohodnite si s nami nezáväznú konzultáciu. «

Zdá sa Vám, že individuálny projekt nemá “vychytané muchy”?

Vaša stavba bude navrhnutá ako jedinečný celok. Naše vzdelanie a prax vám zaručuje, že bude spĺňať vaše potreby a predstavy. Jeho jednotlivé časti sú praxou overené stavebné detaily, ktoré spĺňajú technické normy a sú štandardom (príp. nadštandardom) projektovania. Všimli ste si, koľko katalógov s projektami rodinných domov je v predaji v novinových stánkoch? Typových projektov (štúdií) rodinných domov je také množstvo, že len málo z nich sa v skutočnosti zrealizuje (keď si ich vyberie nejaký klient) a len malé percento opakovane. Slovo typový teda nie je znakom opakovania projektu a “vychytania múch”, ale skôr absencie individuálneho prístupu ku klientovi a k pozemku.

Aké podklady sú potrebné na začiatok?

Pre vypracovanie architektonickej štúdie potrebujeme informácie o pozemku:

-číslo parcely (uvedené na Liste vlastníctva), v prípade svahovitého pozemku aj výškopisné zameranie od geodeta

-vaše predstavy o zamýšľanej stavbe, ktoré si preberieme najlepšie na osobnom stretnutí, v čase a mieste, ktoré bude obom stranám vyhovovať.

Einreichplan

Energieausweiss

Einreichplan

Energieausweiss

Páči sa mi vaša tvorba, chcem projekt od Vás...

Vytvoriť ponuku